Informisanost studenata o univerzitetskom sportu
Ključne reči:
Informisanost, univerzitetski sport, fizičko vežbanje, menadžment u sportu, značaj fizičkog vežbanja, rekreativno vežbanjeApstrakt
U ovom tekstu razmatra se informisanost studenata o univerzitetskom sportu, značaj i potreba fizičkog vežbanja i motivisanosti za rekreativno vežbanje. Cilj naučnog istraživanja i sprovedene ankete bio je da se identifikuje stepen informisanosti studenata o univerzitetskom sportu u Republici Srbiji, da se identifikuje značaj potrebe za fizičkim vežbanjem, kao i nivo motivisanosti za rekreativno vežbanje. U naučnom istraživanju primenjen je metod anketiranja upitnicima iz navedenih oblasti. Istraživanje je sprovedeno na Alfa Univerzitetu u Beogradu, na Beogradskom univerzitetu i na Prištinskom univerzitetu. Na osnovu rezultata istraživanja može da se zaključi da studenti nisu dovoljno informisani o organizaciji i funkcionisanju univerzitetskog sporta, da nisu motivisani za fizičko i rekreativno vežbanje i da se veoma malo bave sportom.
Reference
Ansoffl. And E. Mc Donnell (1990) Implanting Strategic Management, sec. Ed., Prentice-Hall New York
Bulonj, P. (1984) Olimpijski duh Pjera de Kubertena, Narodna knjiga, Beograd.
Chelladurai, P. (1999) Human Resource Management in Sport and Recreation, Human Kinetics, USA.
Đorđić, V. (2005) Mladi sportisti i visoko obrazovanje, I međunarodna konferencija: Menadžment u sportu, Fakultet za menadžment u sportu Univerziteta “Braća Karić“, Beograd.
Gillet, B. (1970) Histoire du sport, prevod sa francuskog Karla Budora, Matica Hrvatska, Zagreb.
Marijanović, Ranko (2011) Univerzitetski sport, Beograd: Alfa univerzitet.
Radovanović, Đorđe (1987) Fizička kultura studentske omladine, Beograd.
##submission.downloads##
Objavljeno
Broj časopisa
Sekcija
Licenca
Ovaj rad je pod Creative Commons Aуторство-Nekomercijalno-Bez prerade 4.0 Internacionalna licenca.